Новини   2019-07-08 16:50   99  

 4 липня  2019 р. на базі  інноваційного центру   «Промприлад. Реновація»  за участі фонду  громадської організації «Громадська ініціатива Галичини » та Aгенства США  відбувся форум " А ти зі мною за доброчесність?", що проводився в рамках програми міжнародного розвитку USAID -« Підтримка організацій- лідерів у протидії корупції в Україні» « Взаємодія». Метою діяльності Організації є об’єднати громадян України для відстоювання та дотримання конституційних прав і свобод громадян.

 Серед доповідачів форуму  були і наші освітяни: методист інформаційно-методичного центру Департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Руда Л.С. та вчитель історії та правознавства Івано-Франківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №18 Валько Л. І.  Учасниками  заходу також були  викладачі   курсу «Громадянська освіта» Тетяна Кнежевіч (ЗШ №10), Вікторія Кедьо ( ЗШ №16) , Світлана Савчук (СШ №11) та учні ПМЛ, СШ №11, ЗШ №12 м. Івано-Франківська .

У рамках форуму ознайомлено громадськість із змістом, завданнями та методами викладання інтегрованого курсу " Громадянська освіта" , розвінчано стереотип " чиновника - корупціонера",  усвідомлено потребу спільної взаємодії формальної та неформальної освіти для формування демократичного суспільства.

Головний  меседж  форуму-реальні позитивні зміни в суспільстві можливі лише за умови об’єднання зусиль громадськості у спільній  ініціативі та якісній координації спільних дій.

 Це не перший захід , проведений  громадською  організацією « Громадська ініціатива Галичини»,  у якому  брали участь школярі та педагоги міста.. Великою популярністю у школярів користувались антикорупційні уроки з десятикласниками, які проводили фасилітатори  організації у 10 закладах загальної середньої освіти міста, а також цікаві воркшопи та інтерактивна гра « Антикорупційна мафія».

Програма міжнародного розвитку USAID - це  не перший   міжнародний проект, до якого залучено школярів та  педагогів міста.  З ініціативи  Департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради   вчителі суспільствознавчих дисциплін  з 2016 року стали учасниками  українсько- швейцарського проекту «Освіта для демократичного громадянства та прав людини», який впроваджується у шести областях України під егідою МОН.