Новини   2019-07-08 17:20   88  

 

7 липня 2019 року було оголошено імена 30-ти старшокласників з України, які пройшли конкурсний відбір на участь у Міжнародному літньому таборі в Карпатах «Практикуй сталий розвиток».

Із отриманих 536 заявок на участь у таборі, було відібрано лише 30 і до них потрапили дві учениці з м. Івано-Франківська, яких ми щиро ВІТАЄМО: Ольга-Софія Боднар , учениця Католицької школи-гімназії св. Василія Великого та Софія Федорків, учениця приватної школи-садка «Перша ластівка».

Критерії відбору були такі: 1)знання англійської мови, оскільки табір англомовнийі; 2) мотивація участі у таборі; 3) досвід у проектах чи заходах, пов’язаних зі сталим розвитком : екологічні ініціативи, кліматичні зміни, енергоефективність, ресурсозбереження, біорізноманіття. Звісно, англійська у таборі важлива – слухати лекції, спілкуватися, презентувати проекти. І саме недостатній рівень володіння мовою у багатьох випадках став на заваді конкурсантам, у яких була класна мотивація і досвід.
Разом з тим, гарне знання мови без мотивації та досвіду віддаляло учасників від табору.

Відібрані конкурсанти пройшли телефонну співбесіду, у якій підтверджували свою англійську: розуміти, про що говорять, відповідати на запитання, легко підтримувати розмову на загальні теми. Не усім це вдалося, у такому випадку учасник чи учасниця замінювалися наступним кандидатом за списком відібраних. Так була сформована група фіналістів.

Найбільше заявок надійшло від учнів з Донецької області – 20,7 %. Порівну з Київської та Івано-Франківської – по 9,7%, по 8,4 % з Волинської та Луганської, решта – інші області.

Найактивнішими виявилися дівчата – 71,3% запитів отримали від них. Трохи більше чверті від хлопців – 28,2%. Середній вік учасників – 15-16 років.Окрім українських старшокласників, участь у таборі візьмуть 20 учнів із Молдови та Польщі.

Табір «Практикуй сталий розвиток» відбувається у межах освітнього проекту «Make Your Future Self» («Збудуй своє майбутнє: молодь України за сталий розвиток»). Він розгорнеться серед карпатських гір на території готелю-курорту «Коруна» с. Татарів Івано-Франківської області. Впродовж п’яти днів, 11-16 серпня, 50 старшокласників з України, Польщі та Молдови разом із тренерами практикуватимуть ідеї сталого розвитку: візьмуть участь у дводенній «Open Space конференції», дводенній «Майстерні майбутнього», а також в зеленій екскурсії. Участь у таборі безоплатна. З дітьми будуть працювати та проводити дозвілля тренери та ментори.