Методичний дайджест   2019-03-15 09:23   100  

14 березня 2019 року на базі ЗШ №10 (в.о. директора Р.Куриндаш) відбулося засідання школи молодого вчителя учителів української мови та літератури, зарубіжної літератури міста. Особливо креативною та натхненною була форма проведення зустрічі – риторична крафтмедитація «Тіло слова» вчителя української мови та літератури Крихівецької ЗШ Святомири Возняк. Цікава назва заходу передбачає виробництво руками, рукоділля, а це є запорукою здоров’я, мотивацією до успіху.

Педагог продемонструвала високий науково-методичний рівень у галузі риторики як виду мистецтва. Запропонувавши присутнім цікаві творчі вправи, Святомира звернула увагу на важливі складові ораторського вміння: ефектність та ефективність. Наголосила, що існує чотири сфери промовця: тіла, емоцій, оточення, роботи. На крафтовому папері учасники заходу проаналізували свій вдалий чи невдалий виступ, зрозумівши, наскільки сильним є тіло слова і що було цінним у якості промовця.

На увагу заслуговує поєднання вчителем краси образного слова та музичного обрамлення. Молоді педагоги змогли поринути в медитацію слова своєї душі, свого вдосконалення. Кожен зумів створити свій крафтовий колаж, використавши пісок, перлинки, мох, камінці, пір’я, зернятка кави, тканину, шкіру, мушлю, які є певними символами змістового та ідейного навантаження Слова. Такі заходи засвідчують залюбленість педагогів у красу рідного слова, уміння працювати креативно та натхненно, а також удосконалення фахового рівня й майстерного самовираження.