Методичний дайджест   2019-03-06 09:44   118  

Освіта завжди дуже важлива в будь-якому суспільстві, і роль учителя в ній ключова. Щоб з’ясувати, яким має бути сучасний вчитель та як йому реагувати на виклики сьогодення, проведено ІМЦstudio для учителів фізики й інформатики закладів загальної середньої освіти. Педагоги опрацювали концепцію «Нова українська школа» та обговорили нові ролі вчителя в освітньому процесі.

Місія сучасної школи — навчити дітей бути гнучкими у змінах, легко адаптуватися і вміти навчатися впродовж усього життя. Учитель має вміти мотивувати учня: до розвитку, до знання предмета, до пізнання світу. Це можна зробити лише тоді, коли любиш свою працю, коли ти відповідальний і відкритий до світу. Проте, безумовно, роль вчителя змінюється. Якщо раніше він був єдиним джерелом інформації, то зараз має організувати навчальний
процес так, щоб діти самі пізнавали світ. Педагог, як і раніше, залишається лідером освітнього процесу, але стає невидимим організатором. Учитель має зробити все так, щоб учні самі дійшли висновків — саме тоді вони запам’ятовують суть.

Завдання вчителя — не просто передавати знання, а бути фасилітатором, модератором, помічником, щоб навчити дітей самостійно здобувати інформацію. Володіючи найрізноманітнішими навичками, він має бути особистістю, тоді зможе сконсолідувати дітей навколо себе. Однак найголовніша риса у вчителя, як і сто років тому, — це любов до дітей. Вони навчаються в того, кого люблять. 

ІМЦstudio провела методист ІМЦ Ольга Солом'яна.