Методичний дайджест   2019-04-08 16:08   94  

Сьогодні в Україні друкується достатня  кількість прекрасних дитячих книжок: старі добрі казки, знайомі з дитинства, нові історії про підлітків, перевидання класичної дитячої літератури, сучасна пригодницька література. Розібратися в цьому морі книжок допоможе навігатор – бібліотекар. Як вибрати для дитини книгу літературною українською мовою, цікаву та захоплюючу, з якими сучасними письменниками влаштувати зустріч? На різноманітні запитання учні знаходили відповіді впродовж Тижня дитячої та юнацької книги «Бібліотека: час змін – час дій!».

Сучасні читачі заслуговують на нові цікаві книги та нові креативні методи обслуговування. Кожного дня в бібліотеці учнів очікував сюрприз. Бібліотекарі та бібліотечний актив організовували творчі зустрічі з письменниками Дзвінокою Торохтушко,  Василем Семеновичем Лило, Віталією Савченко, запрошували читачів взяти участь в різноманітних локаціях:  воркшопі для учнів 5 класів «Кіндербук рекомендує…», бібліотечному нон-стопі для учнів 6 класів «Українське - наш формат», майстер-класі для учнів 1-2 класів  «Жила-була книжка» (Як зробити книжку власними руками?), бібліокешингу «Скарби шкільної бібліотеки» для учнів 3-4 класів.

Учні 9-11 класів за допомогою сторінки шкільної бібліотеки на facebook популяризували прочитані книги сучасних українських письменників, учні 8-9 класів брали участь в QR-квесті «Від Тарасика до Тараса», ознайомлювалися з віртуальними виставками сучасної літератури з використанням QR-кодів  «Прочитай, не пожалкуєш», до міжнародного Дня дитячої книги презентували лепбуки «Чому варто читати книжки?».

Тиждень книги в освітніх закладах завершився приємним підсумком акції «Подаруй бібліотеці сучасну українську книгу». За допомогою учнів та небайдужих відвідувачів шкільної книгозбірні на бібліотечних поличках знайшла достойне місце 1241 сучасна українська книга.